کامیون آینده 2025 مرسدس بنز


مرسدس بنز جدیدترین کامیون خود به نام کامیون آینده 2025 (Future Truck 2025) که نیازی برای کنترل دائم راننده ندارد را معرفی کرد. سیستم راهبردی از دوربین‌ها، رادارها و سنسورهای مجهز ماهواره ای برای کنترل مسیر استفاده می‌کند. این کامیون برای مسافت‌های طولانی در اتوبان طراحی شده است.
بنابر اعلام شرکت مرسدس بنز هدف از تولید این کامیون کاهش میزان تصادفات ناشی از بی خوابی و خستگی است که علاوه بر خطرات موجود برای راننده، خسارات برای دیگر اتومبیل‌های در جاده به وجود می آورند می‌باشد. سیستم راهبردی این کامیون با اتوموبیل بدون سرنشین گوگل متفاوت است به طوری که با استفاده از دو دوربین و تکنولوژی رادار سنسوری، آخرین نقاط کور را تشخیص داده و اطلاعات را با نقشه های ماهواره ای تطبیق می‌کند و بدون دخالت راننده به مسیر خود ادامه می‌دهد.


علاوه بر سیستم کنترل خود کار، کامیون آینده 2025 از طراحی داخلی زیبایی برخوردار است. نورپردازی، استفاده از چوب برای کنسول و کنترل پنل لمسی و صندلی راحت با قابلیت تنظیم در کنار کنترل خودکار این اجازه را به راننده می‌دهد تا در طول سفر استراحت و از تبلت خود استفاده نماید.منبع : digikala.com

  • paper | خرید اینترنتی | ماه موزیک
  •    شارژ مو بایل