ویندوز XP خود را تا سال ۲۰۱۹ به روز نگه دارید


 از آوریل ۲۰۱۴ مایکروسافت پشتیبانی خود را از ویندوز اکس‌پی قطع کرد . با این وجود ، روز دوشنبه گزارشی منتشر شد که از کشف یک راهکار برای به‌ روز نگه داشتن نسبی این سیستم عامل محبوب تا آوریل ۲۰۱۹ حکایت دارد . بر مبنای گزارش BetaNews ، این به‌ روز رسانی که در سرویس‌ پک ۳ اکس‌پی قابل اجراست ، به صورت عادی قابل دسترسی نبوده اما با یک دستکاری کوچک در رجیستری ، می‌توان از آن استفاده کرد . با ویکی پلاس همراه شوید تا ویندوز XP خود را تا سال ۲۰۱۹ به روز نگه دارید . . .

یک فایل تکست ( در نرم‌افزاری مانند نوت‌پد ) باز کنید و آن را XP.reg نام‌گذاری نمایید . مطمئن شوید که پسوند به درستی .reg ذخیره شود . اگر به صورتXP.reg.txt بیاید ، غلط است . اگر قیافه فایل مذکور شبیه فایل‌های رجیستری نبود ، این کار را کنید : روی هر فولدر ( پوشه ) ای که خواستید راست کلیک نموده ، در بخش Tools ، گزینه Folder Options را انتخاب کنید . سپس View را پیدا کرده و تیک رو به‌ روی Show hidden files and folders را بردارید . مشکل به راحتی حل می‌شود . حال روی فایل Xp.reg که ذخیره کردید ، راست کلیک کنید . Edit را انتخاب و متن زیر را Paste نمایید :

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\WPA\PosReady]

“Installed”=dword:00000001

با ذخیره کردن و اجرای فایل ، شما رجیستری را تغییر داده و می‌توانید از آپدیت‌هایی که برای POSready2009 طراحی شده ، بر روی اکس‌پی استفاده کنید .

ویندوز XP خود را تا سال ۲۰۱۹ به روز نگه دارید

   BetaNews می‌گوید که این راه فعلا بر روی نسخه‌های ۳۲ بیتی اکس‌پی عملی است . کاربران نسخه‌های ۶۴ بیتی می‌توانند راه دیگری که در این لینک آمده ، آزمایش کنند . زی‌دی نت نیز با تایید کارکرد راه‌کار فوق ، گفت که توانسته آپدیت‌ها را بر روی ویندوز اکس‌پی دریافت کند . ستون‌نویس زی‌دی نت همچنین از یک سخنگوی مایکروسافت نقل قول کرده که این شرکت ، به‌روز رسانی‌هایش را مخصوص ویندوز سرور ۲۰۰۳ طراحی نموده و کارکرد آن بر روی ویندوز اکس‌پی تایید نمی‌شود . مایکروسافت کماکان کاربرانش را تشویق به ارتقای ویندوزهای اکس‌پی و تبدیل آن به ویندوز ۷ یا ۸.۱ می‌کند .

BetaNews

  • paper | خرید اینترنتی | ماه موزیک
  •    شارژ مو بایل