تاریخ : جمعه 3 بهمن 1393 | 05:28 ب.ظ | نویسنده : آقا رضا
The Mouse-Box includes a 1.4GHz CPU and 128GB of storage

گروهی از مهندسان لهستانی اختراع جدیدی را ارائه داده‌اند که در آن یک رایانه شخصی کامل را در قالب یک ماوس به نام Mouse Box طراحی کرده اند.

قابلیت حمل و نقل آسانی که این رایانه شخصی دارد نقطه‌‌‌‌‌‌ی قوتی است که می‌تواند بازار بزرگی داشته باشد، کافی است تصور کنید که چه وزن قابل توجهی را روزانه کمتر حمل و نقل می‌کنید، ضمن اینکه تمامی فایل‌‌‌‌‌‌های کاری و شخصی خود را همواره همراه دارید، نیازی به در دست گرفتن کیف هم نخواهید داشت.

اما درون این ماوس چه می‌گذرد؟ یک پردازشگر 1.4 گیگاهرتز دو هسته‌‌‌‌‌‌ای ARM به همراه 128 گیگابایت حافظه‌‌‌‌‌‌ی ذخیره سازی فلش و دو درگاه USB 3.0 در کنار یک خروجی micro-HDMI و البته دسترسی به اتصال Wi-Fi که برای چیزی به این کوچکی عالی به نظر می‌آید.

اگرچه حجم داخلی این ابزار خیلی زیاد به نظر نمی‌آید اما همانطور که کروم بوک‌‌‌‌‌‌ها پیش از این اثبات کرده اند امروزه با دسترسی به فضای ابری ارزان و البته اینترنت پرسرعت و تقریبا رایگان (البته به غیر از هموطنان داخلی!) نیازی به دسترسی به فضای ذخیره سازی بزرگ دیده نمی‌شود. این گروه هم اکنون در حال کار کردن بر روی ماوس پدی است که می‌تواند نقش شارژر خارجی ماوس را نیز بازی کند.

شما همچنین می‌توانید از این ماوس به عنوان یک ماوس معمولی نیز استفاده کنید یا با فشردن یک دکمه بین رایانه شخصی قرار گرفته درون ماوس و رایانه خارجی خود منتقل شوید.

نمونه‌‌‌‌‌‌ی اولیه این ماوس کاملا عالی عمل می‌کند اما این گروه به دنبال شریکی هستند تا این ماوس را به صورت انبوه تولید کنند. با توجه به مشخصاتی که از این ماوس ارائه شده است به نظر می‌رسد این ماوس می‌تواند سیستم عامل‌‌‌‌‌‌های سبکی همچون لینوکس را اجرا کند؛ البته هنوز اطلاعی از سیستم عامل نهایی محصول در دست نیست.

نکته‌‌‌‌‌‌ی ناگفته‌‌‌‌‌‌ی دیگر در مورد این محصول قیمت آن است که تولید کنندگان آن قول ارزان بودن آن را داده‌اند.
طبقه بندی: گجت، 

  • paper | خرید اینترنتی | ماه موزیک
  •    شارژ مو بایل