تاریخ : دوشنبه 18 اسفند 1393 | 12:07 ب.ظ | نویسنده : آقا رضا


کمپانی سوئدی در آخرین ابر خودروی خود از ترکیب سه موتور الکتریکی با یک پیشرانه‌ی توئین توربوی V8 استفاده کرده است. این پیشرانه قادر است در کمتر از ۲۰ ثانیه، سرعت این خودروی ۱٫۴۰۰ کیلوگرمی را از حالت سکون به ۴۰۰ کیلومتر در ساعت برساند. قدرت این خودرو ۱٫۵۰۰ اسب بخار میباشد.

كوینیگس‌اگ، رگرا با به‌عنوان اولین خودروی هوشمند و مکانیزه لقب داده است، چراکه همه‌ی فعالیت‌های این خودرو بصورت الکترونیک کنترل می‌شود. با استفاده از ریموت کنترل یا اپلیکیشن مخصوص برای گوشی‌های‌هوشمند می‌توان باله‌های عقب و جلو و همچنین در‌های پروانه‌ای این خودروی افسانه‌ای را کنترل کرد. طراحان کوئنیگزگبال عقب این خودرو را به زیبایی طراحی کرده‌اند تا در صورت عدم نیاز به نیروی پایین برنده که در زمان حرکت توسط بال پشتی تولید می‌شود، این بال درون بدنه قرار گرفته و الگوی یکپارچه‌ی آن را حفظ کند.

آیینه‌های جانبی خودروی در زمان باز شدن درها بصورت خودکار به سمت داخل بسته می‌شوند که جلوه‌ی بصری بسیار زیبایی را به این خودروی تمام عیار می‌بخشد. البته می‌توان همچون خودروهای معمول به جای استفاده از ریموت یا اپلیکیشن موبایل، بصورت دستی نیز در خودرو را باز کرد. درهای فیبرکربنی این خودرو بسیار سبک بوده و بصورت بسیار زیبایی طراحی شده‌اند که به واقع چشم‌نواز هستند.

براساس اطلاعات ارائه شده تنها ۸۰ دستگاه از این خودرو تولید خواهد شد که برای چنین خودروی افسانه‌ای می‌توان آن را رقم بزرگی خواند. شاید با اسم بردن از خودروهای هیبریدی، تویوتا پریوس یا شماری دیگر از خودروهای کم مصرف درون شهری به ذهن متبادر شود، اما رگرا نیز یک خودروی هیبریدی است که حتی می‌توان آن را با استفاده از موتورهای الکتریکی مورد استفاده قرار داد که در این حالت رگرا تبدیل به آتش زیر خاکستر می‌شود.

این خودرو خستگی ناپذیر قادر است در کمتر از ۲.۸ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت دست یابد. کوئنیگزگسیستم داشبورد خود را به CarPlay اپل مجهز کرده است. این خودرو از سال ۲۰۱۶ میلادی به دست خریدارانی خواهد رسید که مبلغ ۱.۸۶ میلیون دلار را بابت آن پرداخت کرده‌اند.
رگرا در زبان سوئدی به معنای به سلطنت رسیدن است و نام‌گذاری این خودرو را نیز نمی‌توان چندان بی‌ربط خواند. در ادامه می‌توانید تصاویر این خودروی افسانه‌ای را به نظاره بنشینید. ورودهای هوای جلو و طرفین، در کنار دیفیوزر عقب زیبایی منحصر به فردی را به این خودرو داده است. در قسمت عقب شاهد قرار گرفتن یک خروجی شبیه به خروجی اگزوز هستید، اما شاید جالب باشد تا بدانید که این خروجی مربوط به اگزوز نبوده و بلکه خروجی سیستم خنک کننده‌ی موتورهای الکتریکی است.

کوئنیگزگ اگزوز دوقلوی متعلق به موتور بنزینی را در طرفین خودرو قرار داده است. یکی از موارد دیگری که در این خودرو بسیار جلب توجه می‌کند، علامت کوئنیگزگدر قسمت پشتی خودرو است که بصورت کشیده از داخل شیار قسمت پشتی به بیرون خزیده است.

منبع : zoomit.ir
طبقه بندی: اتومبیل، 

  • paper | خرید اینترنتی | ماه موزیک
  •    شارژ مو بایل