تاریخ : یکشنبه 20 اردیبهشت 1394 | 01:07 ب.ظ | نویسنده : آقا رضاخط دستور یا فرمان (Command Line)

برای مشاهده‌ی گزینه‌ی Cmd.exe، منوی استارت را باز کنید، CMD را در کادر جست و جو تایپ کنید و بر روی اینتر کلیک کنید. در نهایت دستور زیر را در خط فرمان تایپ کنید و منتظر باشید تا سیستم اطلاعات لازم را جمع‌آوری کند.

Command-Line-Boot-Time

جمع‌آوری اطلاعات از طرف سیستم ممکن است حدوداً یک دقیقه طول بکشد اما در پایان همان‌طور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید می‌توانید از تاریخ و زمان دقیق آخرین بوت کامپیوتر در سیستم عامل ویندوز مطلع شوید.

Command-Prompt-boot-time-windows


تسک منیجر (Task Manager)

اگر به کاربرد خط فرمان برای اطلاع از تاریخ و زمان دقیق آخرین بوت کامپیوتر در سیستم عامل ویندوز علاقه‌ای ندارید می‌توانید از تسک منیجر برای این کار استفاده کنید اما نکته‌ای که باید به آن دقت کنید این است که خروجی تسک منیجر به هیچ وجه مانند خروجی خط فرمان شما را از تاریخ و زمان دقیق آخرین بوت کامپیوتر مطلع نمی‌کند. تسک منیجر را باز کنید و به تب Performance بروید که در هر دو ویندوز ۷ و ۸ وجود دارد.

در این تب و در مقابل گزینه‌ی Up Time می‌توانید مدت زمان روشن بودن یا در حال اجرا بودن سیستم را مشاهده کنید که با توجه به میزان روشن بودن سیستم می‌تواند از چند دقیقه تا چند صد ساعت باشد. با استفاده از مدت زمان آپ تایم ویندوز می‌توانید از تاریخ و زمان دقیق آخرین بوت کامپیوتر خود مطلع شوید.

به عنوان مثال اگر این زمان ۷۲ ساعت باشد یعنی در مقایسه با زمان و تاریخ کنونی، تاریخ و زمان دقیق آخرین بوت کامپیوتر ۷۲ ساعت پیش بوده است.

Task-Manager-boot-time-Windows


منبع : 4farda.com
طبقه بندی: ترفند، 

  • paper | خرید اینترنتی | ماه موزیک
  •    شارژ مو بایل