تاریخ : پنجشنبه 17 مهر 1393 | 11:30 ب.ظ | نویسنده : آقا رضا
 13 حقیقت جالب درباره‌ی گوگل


۱ . به صفحه‌ی اصلی گوگل بروید و عبارت « I want to commit suicide » که به معنای « می‌خواهم خودکشی کنم » هست را تایپ کنید. بعد از تایپ این عبارت، در بالای تمام نتایج جست‌وجو شماره‌های مراکز امدادرسانی در حوزه‌ی خودکشی و امور مربوطه براساس محل زندگی تان برای شما به نمایش درمی‌آید. (البته با آی پی ایران فقط مقالاتی در این زمینه در اختیار شما قرار خواهد گرفت).

google-facts-1۲ . یک دختر جوان برای گوگل نامه‌ای نوشته و در این نامه از مدیران گوگل درخواست کرده که به مناسبت روز تولدش به پدرش که یکی از کارمندان این شرکت است مرخصی بدهند. تصویر بالا متن نامه‌ی این دختر و جواب گوگل را نشان می‌دهد که مدیران گوگل با نهایت احترام به این دختر خانوم گفته‌اند که پدر شما در شرکت ما مشغول طراحی چیزهای حیرت‌انگیز و زیبایی برای همه‌ی جهانیان است اما با توجه به اهمیت استراحت و جشن تولد شما هفته‌ی اول جولای را کلاً به پدر شما برای تعطیلات مرخصی می‌دهیم. (واقعاً این نامه‌ی گوگل کلاس درسی در زمینه‌ی احترام به کارمندان و خانواده‌های آن‌ها برای شرکت‌های دیگر در سراسر دنیاست).

google-facts-2


۳ . به Google Map بروید. بر روی satellite view کلیک کنید و تا جایی که ممکن است رو به بیرون زوم کنید (zoom out). با این کار می‌توانید نمای زیبایی از کره‌ی زمین با سایه‌های واقعی و لحظه‌ای را مشاهده کنید. اگر دو بار رو به داخل زوم کنید (zoom in) می‌توانید نمایی واقعی و زنده از ابرهایی که کره‌ی زمین را احاطه کرده‌اند مشاهده کنید. خیلی زیباست، درسته؟

google-facts-3

google-facts-3-1


۴ . گوگل یک حیوان خانگی T-rex، به اسم استن دارد که در دفتر مرکزی کالیفرنیا این شرکت زندگی می‌کند. بنیان‌گذاران گوگل این دایناسور را خریداری کردند تا این نکته را به کارمندان خود گوش زد کنند که به هیچ وجه نباید اجازه دهند که گوگل هم مانند این حیوانات ماقبل تاریخ منقرض شود.

google-facts-4


۵ . در Google Images عبارت « atari breakout » را جست‌وجو کنید، بازی‌های آتاری در اختیار شماست. همین الآن بازی کنید.

google-facts-5


۶ . گوگل در سال ۲۰۱۰ هر هفته به طور متوسط بیش از یک شرکت را از آن خود کرده است.

google-facts-6


۷ . به  Google Mars بروید. می‌توانید نقشه‌ای زیبا از کره‌ی مریخ ببینید.

google-facts-7


۸ . هر عددی را که دوست دارید و با هر رقم در نوار جست‌وجوی گوگل وارد کنید، گوگل این عدد را برای شما اسپل خواهد کرد.

google-facts-8


۹ . صفحه‌ی گوگل ۲۸ خطای اعتباری و ۴ هشدار دارد. اینجا چک کنید: Google Validation

google-facts-9


10 . اگر یکی از کارمندان شرکت گوگل در آمریکا که استخدام رسمی این غول جست‌وجوست از دنیا برود، همسر او به مدت یک دهه بعد از این اتفاق چکی به مبلغ ۵۰ درصد حقوق او دریافت خواهد کرد.

google-facts-10


۱۱ . گوگل بزها را از کالیفرنیا اجاره می‌کند تا در زمین‌هایش چرا کنند و کاه و یونجه‌ها را بخورند. کارمندان این شرکت معتقدند دیدن بزهایی که مشغول چرا و علوفه خوردن‌اند خیلی زیباتر از کوتاه کردن چمن‌ها و علوفه به وسیله‌ی ماشین‌های چمن‌زنی و ابزارهای دیگر است. Mowing with Goats

google-facts-11


12 . گوگل یک برنامه‌ریز مجالس عروسی ست. بله درست شنیدید. این روز خاص زندگی خود را با Google Wedding برنامه‌ریزی کنید.

google-facts-12


۱۳ . Google Sky Map به شما اجازه می‌دهد تا به تماشای ستاره‌ها، صور فلکی، منظومه‌ها و سیارات مختلف بنشینید. www.google.com/sky

google-facts-13

منبع : 4farda.com
طبقه بندی: ترفند، 

  • paper | خرید اینترنتی | ماه موزیک
  •    شارژ مو بایل